Електромонтаж заміського будинку починається зі складання плану електромонтажних робіт, який обов'язково повинен містити такі пункти:

  • перелік передбачуваних електроприймачів в будинку
  • схема електропроводки і підключення електроустаткування
  • вибір марки використовуваних комплектуючих і матеріалів, розрахунок їх потреби
  • способи монтажу та типи електропроводки для окремих приміщень
  • необхідні заходи з електробезпеки

Електромонтажні роботи в дерев'яному будинку організовуються з метою підведення і розподілу електричної енергії для електроосвітлення, - опалення, - підігріву їжі, живлення апаратури, сигналізації, ручного електроінструменту і т.п.
Розподіл зазвичай проводиться від ввідно-розподільного пристрою (ВРП)
Від ВРП відходять групові лінії,що окремо живлять мережу освітлення та штепсельні розетки. У кожній мережі повинен бути передбачений захист від короткого замикання і перевантажень. При трифазній системі живлення намагаються кожну фазу навантажувати приблизно однаково.

При однофазній системи живлення лінії, групові мережі повинні бути трипровідними (фазний, нульовий і нульовий захисний провідники). При цьому не допускається підключати нульові робочий і захисний провідники під загальний затискач.
При виконанні електромонтажних робіт в заміському будинку по влаштуванню електропроводок необхідно дотримуватись певних правил:

  • у всіх приміщеннях повинне використовуватися захисне занулення струмопровідних корпусів світильників, стаціонарних електроприймачів, переносного електрообладнання і т. д.
  • рекомендується установка дифреле (УЗО) для ліній, що живлять електрообладнання в небезпечних приміщеннях (ванних, душових)
  • в захисних колах не повинно бути роз'єднувальних пристроїв та запобіжників
  • в штепсельних розетках необхідно використовувати автоматичне закривання контактів за допомогою шторок
  • Вимикачі можна встановлювати лише в колі фазного проводу.

Найбільш часто використовуваний перетин проводів для електромонтажу в дерев'яному будинку -2,5 мм2 для мідних проводів. При прихованій проводці використовуються спеціальні вимикачі і штепсельні розетки, які встановлюються в особливих коробках. Ці коробки використовуються як розпаєчні або прохідні. За кришками коробок після обробки легко визначається шлях прокладки електропроводки.
При електромонтажних роботах роботах слід звертати особливу увагу на електричні контакти. При приєднанні проводів до електричних затискачів важливо забезпечувати надійне їх кріплення гвинтами в колодках або гайками, а також клемними затискачами.
При будівництві заміських будинків, часто встановлюють автоматичні ворота, керовані системою "розумний дім". Так само можлива установка автоматичних жалюзів на вікнах. Якщо ви припускаєте установку автоматичних воріт і жалюзей, це необхідно врахувати ще при проектуванні електромонтажної схеми та електрифікації заміського будинку.

Ви вже переконалися, напевно, наскільки складний комплекс робіт з електропостачання заміського будинку, електрифікації заміського будинку.