Головне, на що треба звернути увагу, вибираючи електропровід - матеріал виготовлення жил - мідь або алюміній. Алюмінієві дроти, хоча й коштують дешевше мідних, але вони відстають від других за кількома параметрами:
1. Значно менша електропровідність в порівнянні з мідними дротами;

2. Більш швидке окислення;
3. Менша гнучкість, тобто висока крихкість, що часто призводить до поломки алюмінієвого проводу після декількох підєднаннь до клем електроприладів;
4. І згідно з пунктом вище, менший термін служби алюмінієвого проводу.
Враховуючи вищесказане, кращий вибір, якщо Ви не обмежені зовсім вже сильно в засобах - мідь.
Тому приймаємо, матеріалу проводу обраного Вами для електропроводки - мідь. Це найкраще рішення для пристрою силової домашньої електричної мережі. Крок номер два, вибір перетину електропроводу.
Для монтажу внутрішньої силової електричної мережі квартири або приватного будинку рекомендується застосовувати проводи перетином:

  • 4-6 кв.мм - для магістрального підключення загального електроавтомата від під'їзної магістралі чи спуску зі стовпа в приватний будинок;
  • 2,5 кв.мм - для розводки силової електричної мережі в приміщеннях квартири або будинку;
  • 1,5 кв.мм - для розводки мережі освітлення в приміщеннях квартири або приватного долма.
  • 4 кв.мм для електропроводки для кухні


Важливо! Рекомендується завжди вибирати трижильний кабель з окремим проводом захисного заземлення. У тому випадку, якщо будинок старий і поверхових щитових відсутній окремий заземлюючий провідник, можна зробити заземлення на армуючу металеву сітку залізобетонних конструкцій будинку. Армуюча сітка залізобетонних конструкцій, повинна бути зварена між собою через заставні в залізобетонних плитах і заземлена. Використання заземлених електроприладів у ванну в рази знижує небезпеку ураження електричним струмом.
Важливо! Вам можуть дати пораду, виконати заземлення (занулення) з'єднавши заземлюючий провідник з нульовим проводом електричної мережі. Категорично не можна цього робити. Якщо у Вас в будинку (квартирі) чомусь пропаде «нуль», корпуси вашого «заземленого» обладнання опиняться під електричною напругою, а це вкрай небезпечно для життя. Те ж саме станеться, якщо хто небудь при перемиканні на загальному щиті, поміняє місцями «нуль» і «фазу».

Настав час обрати марку кабелю. Нижче описані марки кабелю, найчастіше застосовуються при влаштуванні домовик електромережі:

ВВГ-електричний силовий кабель, з однодротяна мідними жилами, ПВХ ізоляцією і зовнішньої захисної ПВХ оболонкою. Буває круглої і (або) плоскої форми, відмінно укладається в кабельні канали та штроби, компактніше електропроводу марки NYM. Є різновид марки кабелю з негорючою ізоляційної і захисною оболонкою ВВГнг. Це кабель є пожежобезпечним, так як має добавки в ізоляції і захисній оболонці, що перешкоджають їх горінню, і тому його застосування значно підвищує електробезпечність Вашого будинку. Кабель ВВГ можна використовувати для пристрою електричної силової мережі в сухих і вологих приміщеннях. Має відмінне співвідношення - ціна / якість, хороший вибір для влаштування силової електропроводки житлових приміщень в квартирі та приватному будинку.

NYM (нум) - складається з однодротяних мідних жил, ізоляцією із ПВХ і двох захисних оболонок:
екструдованої крейдяної гуми, що володіє пожежобезпечними властивостями;
ПВХ захисна оболонка.
Відносно м'який кабель, круглої форми, відмінно обробляється і простий у монтажі.

ПВС - кабель гнучкий, круглої форми, виготовлений з відпалених мідних багатодротяна жив, ізоляція і захисна оболонка з ПВХ. Дволі гнучкий, тому в основному експлуатується, як кабель для підключення електроприймачів. В якості проводу силовї електропроводки використовується рідко. Експлуатація та монтаж здійснюється в діапазоні температур -15 ° С - +40 ° С навколишнього середовища.

ПУНП / ПБПП - по технічним характеристикам схожий на ВВГ, кладається з однодротяна мідних жил, має ізоляцію і захисну оболонку з ПВХ, але тонше, ніж у проводи марки ВВГ, тому трохи дешевше. У зв'язку з останньою причиною, часто використовується при монтажі силових електромереж житлових приміщень.