Чи передавати підстанцію на баланс РЕМ?

Для багатьох будівельників, яким необхідна велика потужність в технічних умовах прописується необхідність будування трансформаторної підстанції 10/0,4 кВ. Це є нормальна практика, тому що на сучасних підприємствах та багатоквартирних будинках необхідна електрична потужність різко зростає в порівнянні з попередніми десятиріччями, і старі сільські, а тим більше міські підстанції просто нездатні пропустити крізь себе всю потужність.

І от щасливий забудівельник, пройшовши через усі кола бюрократії, виробляє проект на будівництво кабельної або повітряної "десятки" і трансформаторної підстанції. Електромонтажна організація надає всі необхідні документи, і ви тримаючи під пахою товстеньку папочку, ідете в Район Електричних Мереж (РЕМ), і тут зазвичай вам в добровільній формі пропонують передати придбану вати трансформаторну підстанцію безкоштовно у власність РЕМ

Зараз ми розглянемо всі можливі переваги і недоліки такої передачі:

Недоліки:

  • ви купуєте ТП за гроші, а передаєте на баланс РЕМ безкоштовно.
  • якщо на трансформаторній підстанції є резерв потужності більший, за прописаний в ваших технічних умовах, то розпоряджатись нею буде вже РЕМ.
  • Землю, на якій змонтована трансформаторна підстанція Ви також передаєте РЕМ
  • Ви забов'язані надавати персоналу РЕМ вільний доступ Підстанції

Переваги:

  • Ви не платите компенсації за втрати холостого ходу. У випадку,коли ТП на балансі у власника, йому щомісячно нараховується плата за потужність, втрачену на холостому ході трансформатора. Для трансформатора 400 кВА це приблизно 1000 грн. У випадку, коли ТП на балансі РЕС, ці втрати включаються у вартість 1 кВт, і в сумі виходить доволі дешевше.
  • Вам не потрібно тримати в штаті, або по договору людину з високим рівнем допуску по електробезпеці. Якщо трансформаторна підстанція належить забудівельнику, необхідно обов'язково мати відповідального за енергогосподарство, що також створює додаткові витрати.
  • Ви не платите за ремонт. Якщо пошкодилась трансформаторна підстанція, або лінія 10 кВ, що її живить, РЕМ зобов'язаний власними силами і коштами усунути пошкодження. В противному випадку всі ці витрати лягають на ваш гаманець.

Отже проаналізувавши всі переваги і недоліки можемо сказати, що єдиним суттєвим недоліком є анулювання залишкової потужності на підстанції в момент передачі. Тому ми рекомендуємо Вам підбирати необхідну вам потужність під максимальну пропускну здатність ТП, або кооперуватись для цього декільком забудівельникам і передавати ТП на баланс РЕМ