Кабельна мережа має велике значення для роботи великого підприємства, що займається виробництвом будь-якої продукції. За статистикою, навантаження на такого типу підприємствах, щорічно збільшується майже на 10%. Тому, необхідно будувати кабельну мережу з урахуванням перспективи розвитку підприємства. Якщо не враховувати це, то дуже часто трапляється так, що згодом потрібна реконструкція або повна заміна існуючої схеми. При побудові нової системи необхідно вибрати той спосіб прокладки, який прийнятний для існуючої навантаження з урахуванням перспективи розвитку підприємства, а також з урахуванням транспортних і технологічних комунікацій, щільності забудови, потужності електроживильних установок і якості грунту.

Одним з найпоширеніших видів, за якими будується кабельна мережа, є змішана прокладка. Вона має на увазі, що в результаті аналізу умов і вимог до приміщень і будівель підприємства, підбираються і комбінуються різні види кабелю і використовуються різні види прокладки.
Якщо підприємство має великі промислові цехи, то може застосовуватися побудова, як внутрішньоцехових мереж, так і тих, які називають позацеховими. У чому різниця між ними? Внутрішньоцеховий спосіб має на увазі той факт, що стандарти дозволяють робити відкриту прокладку на конструкціях, в трубах і т.п. А зовнішньоцехова прокладка підпорядковується іншим вимогам. В даному випадку використовуються блоки, канали, траншеї, естакади та інші місця, придатні фізично для даних робіт. Особливо ненадійні прокладки в траншеях. В результаті інших земляних робіт, які можуть проводитися пізніше, можливі пошкодження.


Якщо розглядати прокладку усередині приміщення, то кабельна мережа може бути як прихованою, так і відкритою. Відкрита прокладка вимагає менше часу при монтажі і завжди візуально проглядається. Можливо, це не відповідає естетичним нормам, але зате економить час при монтажі. Однак даний вид прокладки вимагає бездоганного дотримання техніки протипожежної безпеки.

Існує ще такий вид, як суміщена прокладка. При такому варіанті місця прокладки повинні відображатися в проектах. Кабельна мережа повинна гармонійно вписуватися в повну схему, яка містить і електричну, і технологічну, і сантехнічну мережі. Наша компанія готова досліджувати умови і запропонувати оптимальний варіант прокладки, з урахуванням тих вимог, які пред'являються в проекті.